PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4847}

Śmierć jeździ konno

Da uomo a uomo
7,2 1 585
ocen
7,2 10 1 1585
Śmierć jeździ konno
powrót do forum filmu Śmierć jeździ konno

Bardzo dobry spaghetti western pomimo tego, iż kilka (kilkanaście?) scen prawie żywcem wyjętych z innych filmów: (przede wszystkim "Za kilka dolarów więcej"), "Rio Bravo", "Dobry, zły i brzydki", "Ostatni pociąg z Gun Hill". Poza tymi scenami dodatkowo Bill musiał koniecznie przypominać Clinta (szczególnie z profilu i w dalszych ujęciach widać podobieństwo), a nawet trochę Franco Nero. Pomimo tych wszystkich podobieństw film i tak zasługuje na mocne 8. Świetnie wypadł Lee Van Cleef. Polecam!!

ocenił(a) film na 9
_ENKI_

Ja natomiast, nie widziałam w młodym mścicielu nikogo innego, jak Terence'a Hilla. Nawet jego jazda konna była podobna, do jazdy Hilla. Może faktycznie jest, tak jak piszesz, że starał się naśladować Eastwooda. Jednak w moich oczach nie wyszło to najlepiej, bowiem miałam wrażenie, że to co przedstawia - jego gra, jest nienaturalne i wymuszone. Co do Lee Van Cleef'a i jego gry aktorskiej, to tu pasuje jedno słowo MISTRZOSTWO. Choć nie wiem, czy to i tak nie za mało powiedziane. To, jak porusza się i jak mówi, widać w tym dużo pasji, a co za tym idzie, również charyzmy. ;-)

karoman4

O, całkiem zapomniałem, że tu temat założyłem.

_ENKI_

Polecam.

jestem_wyposzczony

Minęły 4 lata, nadal jesteś wyposzczony? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones