PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=469476}

Diuna

Dune
7,7 156 784
oceny
7,7 10 1 156784
7,3 53
oceny krytyków
Diuna
powrót do forum filmu Diuna

Genialny!

ocenił(a) film na 9

Wczoraj obejrzałem Diunę na pokazach przedpremierowych w Berlinie i nie mogę się pozbierać!

Nie sądziłem, że można dobrze zekranizować książkę, gdzie większość akcji dzieje się w umysłach bohaterów. Z tak rozbudowaną polityką, religią, uniwersum. Wierzyłem jednak w geniusz Villeneuve.

No i nie zawiodłem się! 2,5h trzymającego w napiąciu widowiska na nieprawdopodobną skalę. Nieco okrojony film pod względem uniwersum, bo ciężko wszystko zmieścić w pełnometrażowym filmie (nawet jeśli omawiamy tylko połowę książki). Mimo to okrojony w mądry sposób, żeby widzowie nieznający książki się nie pogubili, a czytelnicy znaleźli smaczki w pojedynczych dialogach czy cytatach.

Sala kinowa była pełna, właściwie nie było wolnych foteli. Mam nadzieję, że box office dopisze i zobaczymy kolejną część. Idźcie do kina koniecznie!

ocenił(a) film na 9
PeeJay91

Ja dopiero dzisiaj widziałem - wbiła mnie w fotel zgodność z powieścią, oczywiście są przycięte wątki, ale wrażenie ogólne fantastyczne

ocenił(a) film na 7
PeeJay91

Spodziewałem się czegoś innego ale jestem mile zaskoczony. Uważam jednak, że produkcja pasowała by lepiej na jakiś pilot serialu niż samodzielny film. Mam nadzieję, że uniwersum będzie rozwijane.

ocenił(a) film na 8
PeeJay91

To czemu 8 skoro genialny?

maciekb80

eschatologicznie się nie da, żaden wyznawca nie da ostatecznej oceny na tym etapie choćby widział i uwierzył xddd.

PeeJay91

"trzymającego w napiąciu widowiska" oglądaliśmy coś innego?

PeeJay91

Najgorszy film wszech czasów.

ocenił(a) film na 9
PeeJay91

Zgadzam sie w niemal 100%. Tak wielkiej zgodności z książką się nie spodziewałem. Film bardzo spójny, troche trzeba się było domyślać (np. że tarcza spowalnia przepływ również powietrza co pomogło jednej osobie). I dobrze słuchać, bo niektóre rzeczy wspomniane sa tylko raz. Na minus tylko Zendaya, kiepska choreografia walk i losowe używanie maski w filtrfraku

ocenił(a) film na 10
PeeJay91

Podzielam opinie, diuna jest sztosem, obejrzałem już 10 razy i nadal mnie nie nudzi, muzyka, zdjęcia, bohaterowie, kostiumy, po prostu majstersztyk.

ocenił(a) film na 5
PeeJay91

Czy warto zobaczyć ten film?

ocenił(a) film na 3
PeeJay91

Ale ten film jest tak słaby że wstyd porównywać go z poprzednikami. Chyba nie bardzo znasz się na tym uniwersum co?

ocenił(a) film na 9
PeeJay91

Ja wysypywałam piasek z butów po wyjściu z kina, zwłaszcza po muzyce Zimmera :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones