PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836440}

Doktor Strange w multiwersum obłędu

Doctor Strange in the Multiverse of Madness
6,7 65 068
ocen
6,7 10 1 65068
5,7 36
ocen krytyków
Doktor Strange w multiwersum obłędu
powrót do forum filmu Doktor Strange w multiwersum obłędu

Na sam wpierw pomyślałem, że chyba mam naprawdę kiepski dzień, lub chyba zaczynam po woli robić się za stary na tego typu kino. Jednak w pewnym momencie dotarło do mnie, że ten film jest po prosto niemożliwie wręcz głupi. I zanim ktoś stwierdzi, że o co się czepiam, że to przecież nie musi mieć sensu bo to są inne multiversa... no to nie. Rozumiem, że Marvel, chciał wprowadzić pewną świeżość do swojego kinowego uniwersum, spoko. Już raz to zrobił jakiś czas temu z trzecią częścią Thora i wyszło to fenomenalnie. Sęk w tym, że teraz wyszło to po prostu idiotycznie. Bohaterowie podejmują głupie i nieracjonalne decyzje, cała fabuła opiera się o gonienie za nic nieznaczącym MacGuffinem, relacje między postaciami są czerstwe, a całość w praktycznie żadnym stopniu nie posuwa uniwersum do przodu. Jasne, pewne sceny są niezwykle satysfakcjonujące, ale w ogromnej większości to po prostu nic nieznaczący bełkot.

!Spoilery!


Nie mogę przeboleć faktu, że Wanda, która dostała już swoją nauczkę w serialu teraz nagle dostaje jakiegoś szału i nagle jej się uroiło, żeby praktycznie rządzić wszystkimi światami. Dodatkowo w pewnym momencie, twórcy zrobili z niej postać tak wszechpotężną, że aż traciło to jakąkolwiek wiarygodność. Laska lata sobie po najpotężniejszych miejscach we wszechświecie i klepie bez najmniejszego problemu najpotężniejsze postacie tego uniwersum. Dr. Strange? Pff poklepany, Whisper? Poklepany Profesor X? Błagam poklepany, kto to taki w ogóle. Kapitan Marvel, poklepana. Kapitan Britain? Poklepana. A i walczyła sama, przeciwko nim wszystkim na raz. Sorry, ale nie jestem w stanie tego kupić.
Wong (najwyższy czarodziej przypominam) sprzedaje jej lokalizację od której zależą losy Multiversum właściwe bez najmniejszego problemu.

Zastanawiać się więc możecie jak zostałą pokonana? A no... wystarczyło jej pokazać, że jej wymarzone własne dzieci z innego uniwersum się jej boją bo jej mamusia jest psycholka mordującą (dosłownie i na wizji zresztą) innych ludzi. No kto by pomyślał.

Wszystko to jest zupełnym miszmaszem, który rzeczywiście trzeba mu przyznać dostarcza w pewnych miejscach rozrywki, ale jest jednocześnie tak niebywale głupi i nielogiczny że gdyby nie logo Marcela na początku nie uwierzyłbym że coś takiego wyszło z tej stajni.

No ale cóż, może to ja jestem zepsuty, a nie ten film. Dzięki bogu dzisiaj w nocy przyśniła mi się o wiele lepsza wersja tego filmu. To znak, że winnych multiwersach mają lepiej. Prawda?

magdaxd

Szybko edytowałaś ten komentarz ale zdążyłam przeczytać, przecież przez "rz"? Żałosne. XD

Cukiereczek007

Haha, tak? Już nie masz innych argumentów, jak wymysły? XD

Widziałam jak edytowałaś ten komentarz i napisałaś "Cipko edytowałaś ten kompromitaż ale zdążyłam przeruchać..." XD To dopiero żałosne XD

magdaxd

Kiedy się denerwujesz robisz się wulgarna, przejrzałem Twoją dyskusję z kilkoma osobami tu i pod zenkiem kiedy zażarcie dyskutowaliśmy i za każdym razem w końcu zaczynałaś się robić wulgarna kiedy nie miałaś już żadnych argumentów, bo racji zwykle nie masz kompletnie.
Ponawiam - zgłoś mnie proszę! Załącz swoje wystalkowane dowody na bogu ducha winnych ludzi i zgłoś mnie!

NieMamSwojegoZdania

Nie kłam, jak nie potrafisz XD i nie pisz "Cipko" jak chcesz napisać "szybko" XD

magdaxd

Nos już masz tak długi, że dawno do Podlasia dotarł XD

magdaxd

O czym Ty mówisz? Gdzie ja co Ci niby napisałem? Jakie szybko?

magdaxd

Przewidywalna jesteś na maksa XD

Cukiereczek007

Ja nie przewidziałam, że zaczniesz kłamać na mój temat... Ale co się po fejkowym koncie spodziewać...

Jak zwykle NieMamSwojegoZdania i Cukiereczek007 zawsze razem, jak butla z gazem... Kto by się spodziewał, że będziecie znowu pisać jednocześnie XD

magdaxd

Bo Ty w ogóle mało co ogarniasz, nie przejmuj się XD

Cukiereczek007

Do Podlasia długą drogę przebył, ale jedno wiem na pewno. Nie istniejesz... Tylko w wyobraźni NieMamSwojegoZdania XD

Spoko, spoko... Ludzie będą mieli co czytać XD

magdaxd

Chyba w Twojej XD Śmieszne, że wydaje Ci się, że ktoś to będzie czytał XD

Cukiereczek007

Tak, bo piszesz całkowicie anonimowo XD Nikt nie widzi XD

magdaxd

Jeśli komuś będzie się chciało czytać Twoje wypociny kierowane w moją stronę to będzie miał niezłą zabawę o ile wcześniej nie dostanie bólu głowy XD

Cukiereczek007

Ale ja ciebie wcale nie zapraszałam do żadnej dyskusji.

magdaxd

Śmierć Aleksandra pozostawiła ogromne imperium bez wyraźnego następcy.

Cukiereczek007

I wszystko jasne XD

magdaxd

Wiem, od dawna, fajnie, że dotarł do Ciebie ten news sprzed dwóch lat XD

Cukiereczek007

Jaki "news" sprzed 2 lat? Film jest z 2022... Chyba masz jakieś problemy...

magdaxd

Pisałaś, że wszystko jasne XD Znowu kłamałaś XD

Cukiereczek007

To ty jesteś kłamcą, więc o kłamstwa posądzasz innych. Co więcej tworzysz jakieś fikcyjne teorie, że napisałam słowo "przecież", błędnie, a potem poprawiłam. Zrobiłaś to tylko po to, żeby w jakiś sposób zrobić ze mnie głupią...co jest brednią. Słabą próbą manipulacji i zwykłym kłamstwem, w celu upokorzenia mnie. Skoro tak robisz, manipulujesz i kłamiesz, to nie uwiarygadniasz swojego konta i wciąż twierdzę, że jesteś fejkowym kontem NieMamSwojegoZdania. Bo jak zawsze występujecie w duecie i wystarczy, że o tobie wspomnę do niego, a pojawiasz się na forach w jego obronie... słabe, jakby zapominał, że istniejesz i dopiero musiałam mu o tobie przypomnieć. Słabe posunięcie z jego strony. Jak się tworzy fejkowe konta, to należy im dać niego samodzielności XD

magdaxd

Hmmm... Lepiej pamiętasz o tym, że ktoś ma drugie konto niż on sam. Obsesja czy może Cukiereczek to Twoje konto? XD Przeczytaj o co mnie posądzasz i przypisz to sobie skoro tak to działa w Twoim świecie XD

Cukiereczek007

Tak, masz mnie! Cukiereczek to moje konto XD A teraz oficjalnie się skasuj XD Pomyliłeś konta NieMamSwojegoZdania i napisałeś do mnie z konta Cukiereczek007, oficjalnie się demaskując XD

magdaxd

Co? XD Cały czas mi odpisujesz i trujesz, już nawet nie wiesz co klikasz? XD

Cukiereczek007

"Obsesja czy może Cukiereczek to Twoje konto?"... Ot, twoja sugestia... Masz rację! Cukiereczek to moje konto XD


Nie, to ty do mnie napisałaś. Po tym, jak napisałam NieMamSwojegoZdania, że zapomniał o swojej dziewczynie, to ot, tak nagle się pojawiłaś pisząc do mnie swoje wynurzenia na mój temat... A nawet do twojego głównego konta nie napisałam pierwsza, więc formalnie rzecz ujmując, to ty cały czas mnie zaczepisz... Stalkujesz, tak jak to sama określiłaś... I w jednym się zgadzamy. Już nie wiesz, co klikasz... O_o

magdaxd

Dziewczyno, to Ty o mnie napisałaś pierwsza! XD Zapytałaś o mnie NieMamSwojegoZdania, odczep się już XD

Cukiereczek007

Napisałam o tobie do NieMamSwojegoZdania i nagle się odezwałaś, ale nie jesteś jego drugim kontem XD Jasne XD Pogrążaj się dalej XD

magdaxd

No, jestem jego żoną, już Ci to pisałam XD Takie to trudne do pojęcia? XD

Cukiereczek007

Matką, żoną i kochanką, a nawet koleżanką XD Jeszcze wczoraj twierdziła inaczej, a NieMamSwojegoZdania twierdził, że po numerze IP można sprawdzić, że jesteście sobie obcymi ludźmi... Ale się zagalopowałeś i zbłądziłeś NieMamSwojegoZdania. Już wiem na 100%, że napewno jesteś fejkowym kontem XD Żałosne...

magdaxd

Oh jak Ty wszystko wiesz XD I czytać potrafisz, ze zrozumieniem XD
"załącz to wszystko co uważasz że wystalkowałaś, a co wprawia Cię w przekonanie że mam więcej niż jedno konto i zgłoś to do filmwebu, proszę! Niech sprawdzą adresy IP, emaile na które są założone konta, te profile facebookowe ludzi na które wchodzisz będąc pewna że to moje." Gdzie on tu napisał, że jesteśmy sobie obcy? XD Konfabulujesz jak zawsze XD Odczep się w końcu ode mnie!

Cukiereczek007

Przy okazji filmu Zenek, umawialiście się na randkę. Nie wiedziałaś skąd on jest, co więcej on deklarował, że jest samotny, ty opowiadałaś o swoim ślubie. Potem zaczęliście flirtować, co było podwójnie żałosne. Przy okazji dyskusji o filmie na bazie komiksów, twierdził, że jest samotnym studentem, a gdy o tobie wspomniałam, twierdził, że cię nie zna... Zaledwie kilka miesięcy temu... Ktoś tu ma nieźle posr*ne w łepetynie...

Adres IP to adres łączą sieciowego... Dla małżeństwa jest wspólne.

Założenie konta na poczcie internetowej to kwestia 30 sekund. I konieczne są różne maile przy zakładaniu konta fikcyjnych, to oczywiste.

Co ma Facebook do tego. Konto z twoimi danymi, było bez zdjęcia i z setką hindusów wśród znajomych, bardziej fikcyjnie się nie da...

Jesteś fejkiem, osobą wymyśloną przez jakiegoś trolla z Podlasia. Nie istniejesz.

A najzabawniejsze jest to, że nawet kłamać nie potrafisz XD

magdaxd

1. Ponad dwa lata temu, (dwa i pół) a nie kilka miesięcy, ale na starość czas szybciej leci, tak słyszałam. XD
2. Nie wiesz czym jest IP. Jedno IP na małżeństwo? Jak to wygląda, gdzie to dają? Trzeba świadectwo ślubu okazać do aparatu przy łączeniu się z siecią? XD
3. Nie wiem o jakim koncie na facebooku mówisz, bo nie mam żadnego konta tam ale z tego jak to opisujesz zastanawia mnie skąd przyszło Ci do głowy, że to moje XD (daruj sobie gadkę o tym, że było przypisane bo wiesz, że to nieprawda)
4. Nie istnieję? To z kim rozmawiasz? XD
5. No zabawne bardzo, ubaw po pachy mam XD

pizzawithcheese

Tak, masz rację. Z tobą jest coś nie tak. Przede wszystkim przypomnę, że film ogląda się oczami a nie tyłkiem... Bo obejrzałeś go totalnie bez zrozumienia... Tak jak i Wandę, bo już na końcu serialu pokazane było, że ona wcale nie odpuściła, a planuje po prostu ulepszyć to, co jej nie wyszło.... "Kapitan Britan"? What? Kto to? Tutaj była Kapitan Carter i z tego co wiem, to zawsze była ona Kapitan Carter, tylko flagę na tarczy miała brytyjską. Czyli pojęcia nie masz nawet o postaciach. Oczywistym było, że jedynym sposobem na pokonanie Szkarłatnej Wiedźmy, jest uświadomienie jej, że chłopcy, których postrzega jako własnych synów, nie są tak naprawdę jej synami, a dziećmi innej Wandy, zaś Szkarłatną będą postrzegać jako potwora i nawet wyglądając jak ich mama nie zastąpi niczym ich mamy, tak jak oni niczym nie zastąpią jej synów. To było aż nadto oczywiste. Bo o ile Wanda jest mutantem o ograniczonym potencjale, który jest ograniczony jej własną osobowością, o tyle Wanda dzierżąca Darkhold jest wszechpotężna, bo nie jest już Wandą, a Szkarłatną Wiedźmą, zdolną do niszczenia światów, dzierżącą potęgę boską i tak czczona we wszechświatach (co nawet w tym filmie zostało przedstawione). Demon stworzył tron dla Szkarłatnej Wiedźmy i to na długo przed narodzinami Wandy. Sorry, ale nie zrozumiałeś nic...absolutnie nic z filmu i seriali...absolutnie nic.

ocenił(a) film na 5
magdaxd

Po pierwsze kategoria wiekowa, kategorią wiekową, ale sceny zawarte w filmie są niezwykle brutalne i jest ich bardzo wiele, zwłaszcza jak na film MARVELA. Rodzice wybierający się na ten seans z dziećmi dosłownie wychodzili z sali. Jeżeli przez 12 lat budujesz uniwersum filmów przeznaczonych dla dzieci, to nie powinieneś nagle pod tym samym brandem pokazywać eksplozji czaszek, nadziewania się ludzi na metalowe pręty, skręcania karków, czy rozrywania kogoś na części.

Po drugie, nie rozumiem w jaki sposób moje pomylenie nazw postaci (moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina) odnosi się do sensowności argumentu. Może i w komisjach Szkarłatna Wiedźma była najpotężniejsza i nie neguję tego. Problem w tym, że tutaj zmiana ta i nastąpiła nagle i to właściwe poza ekranem. Z postaci która okej jest silna, ale bez przesady zrobiła nam się bohaterka która jest nieograniczona mocą. Twórcy nie zbudowali tego wystarczająco dobrze, wiec nie ma co się dziwić że takie nie do końca bystre osoby jak ja czują dyskomfort.
A co do pokazania Wandzie jej dzieciaczków to po prostu nie gra w tym filmie. Bohaterowie niejednokrotnie próbują użyć tego argumentu, żeby pomyślała o dzieciach, a ona ma wywalone. Nie uwierzę w to, że tak przecież inteligenta osoba jak Wanda nie wiedziała jak to jest odbierane z boku i jak zareagowałyby jej dzieci.

Takie moje skromne, nic nieznaczące w skali multiversum zdanie. Nadal uważam ten film za ogromne rozczarowanie, i to pomimo tego że bawiłem się na niektórych scenach wręcz wybornie.

pizzawithcheese

Ewidentnie jesteście za starzy ci niżej i wyżej, dziadki z was. Film może i nie jest wspaniały, ale trudno wyszło jak wyszło, ale czytanie komentarzy ( do których oczywiście macie prawo dane wam przez boga) takich laików którzy nawet ćwiartki genezy nie znają, oglądają filmy, komentują pelna piersią że jak to Wanda ma taką moc..dziewczyna rozwaliła praktycznie pół kosmosu ale nie było pokazane w filmie więc się nie liczy.. Nie ważne..ważne jest to że kupta se już babmosze, zróbcie kubas gorącej czekolady beztłuszczowej i w domie siedzieć Top Gun oglądać;)

pizzawithcheese

No i dalej się mylisz. Oglądałeś serial "Wanda Vision"? Jeśli nie, to polecam. Zrozumiesz w czym się mylisz. Przede wszystkim to nadejście Szkarłatnej Wiedźmy było przepowiedziane i nawet demony wierzą w jej boskość, bo będzie niszczycielską bądź władczynią multiversum, więc Purple Witch robi wszystko by Szkarłatna Wiedźma się narodziła manipulując Wandą. Wanda nie jest wszechmocna, Szkarłatna Wiedźma już tak... wszystko zostało wyjaśnione w serialu...ona wcale nie zmienia się z dnia na dzień jak sądzisz...ale do tego trzeba obejrzeć serial i to ze zrozumieniem.

Twoje pomylenie postaci, świadczy o tym, że nie masz pojęcia o tym uniwersum. Ok, spoko...przecież nie jazdy musi...ale po co w takim razie piszesz o czymś o czym się nie znasz?

Co do jej dzieci... To ty nie masz dzieci, prawda? Ona była oszalała na punkcie straty swoich dzieci, cierpiała... To nie jest tak, że jak ktoś jej powue, że te dzieci nie istniały, to ona wymaże swoje uczucia, pragnienia i wspomnienia czasów z nimi spędzonych. Ona ich wychowywała...w jej perspektywie do tych 12 lat. Wierzy, że jest świat, w którym może ich odzyskać, więc jako matka próbuje... No i kolejny fakt o Wandzie... Jest córką swojego ojca, złe wybory i tragizm postaci jest w nią wpisany.

Brutalne sceny, aż rodzice wychodzili z dziećmi z kina? Faktycznie...krew sikała, były cycki i dupy... Co ty bredzisz? Film był od 13 roku życia. Jak ktoś poszedł z młodszym dzieckiem to tylko na swoje życzenie. Ludzie wychodzili...chyba na siku, bo coli się dzieci opiły...

magdaxd

Purple witch? Chyba Scarlet witch jak już. Wypowiadasz się , a nawet nie znasz ksywy omawianej postaci.

forek23

To nie ksywa postaci. Ona nie nadała sobie przydomku jak np. Spider Man. Ona jest wiedźmą o klasyfikacji "szkarłatna".

ocenił(a) film na 9
forek23

Agatha Harkness to Purple Witch inaczej.

magdaxd

Scarlet witch jak już, a nie Pure witch.

ocenił(a) film na 9
forek23

Purple Witch czyli postać z serialu Wanda-Vision. Poza tym ze zdania wynika że chodzi o jakąś drugą postać, prosze czytać ze zrrozumieniem

najiki

To klasyczny przykład, jak na innym forum poczuł się urażony, to gdzie indziej będzie udowadniał swoje racje.

magdaxd

Ja niczego nie udowadniam. Dlaczego miałbym poczuć się urażony, czym? Czyimś komentarzem? Jeszcze tego by brakowało. Ile ja mam lat? 5? Bez przesady. No ok, załapałem teraz. Ksywa, czyli nazwa postaci, niekoniecznie nadana przez nią samą.

forek23

Purple Witch czyli Agatha Harkness. Postać z serialu Wanda Vision, która swoją działalnością doprowadziła do stworzenia z Wandy, przepowiedziane wcześniej, Szkarłatnej Wiedźmy.

magdaxd

Ok, rozumiem teraz. Purple Witch, Scarlet Witch. Można się pomylić.

forek23

Nie można, wystarczy czytać ze zrozumieniem.

użytkownik usunięty
magdaxd

Dobra przestań się Magdusia pluć, gość pokornie przyznał że źle zrozumiał a ty stroisz fochy jakby ci matkę obraził. Wyciągnij ten kij z dupy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
magdaxd

I po co te wulgaryzmy? W jakim celu? Nie można normalnie, jak człowiek odpowiedzieć? Trzeba zaraz pluć jadem?

forek23

Jak żmija normalnie. Bez obrazy.

forek23

Go nie obrażasz, tylko mnie...więc dlaczego go przepraszasz?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones