PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31610}
7,8 8 891
ocen
7,8 10 1 8891
8,0 18
ocen krytyków
Fitzcarraldo
powrót do forum filmu Fitzcarraldo

Najpiękniejsza scena

użytkownik usunięty

Do dla mnie najlepszy film Herzoga, jaki dotychczas obejrzałam:] A scena, która przyprawiła mnie o dreszcze to ujęcie, gdy Fitzcarraldo płynąc Amazonką, pośród ciszy(?), przerywanej ostrzegawczym bębnieniem ukrytych w dżungli Indian, wyciąga patefon i... śpiew Caruso rozbrzmiewa nad terra incognita. I ta poza Kinskiego... Hmmm. Rewelacja!!! Zdjęcia są wręcz kapitalne. Ten film dla mnie to magia:)
Kocham Herzoga za Jego uwielbienie dla wszelkiego rodzaju indywiduum, outsiderów, pasjonatów, szaleńców:] A to szaleństwo najlepiej widać w nabiegłych krwią, zaszklonych oczach Klausa Kinskiego...:]

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się w stu procentach. Werner Herzog niewątpliwie sam należy do grupy outsiderów i szaleńców ^^ Jak dla mnie zaraz po Fitzcarraldo plasuje się Encounter At The End of the World, gdzie czuć tą samą magię i pasję, niesamowita przestrzeń, niesamowici ludzie, niewątpliwie klimat w obu filmach jest po prostu niesamowity ;>

Polecam i Pozdrawiam założycielkę topicu

użytkownik usunięty

Nic dodać nic ująć. Sedno. Pozdrowienia.

ocenił(a) film na 10

jest tak

ocenił(a) film na 10

Napięcie tutaj sięga zenitu. Od momentu wpłynięcia na tereny Indian... Coś pięknego. Kocham takie filmy, gdzie każda scena jest po prostu magią i ta cisza, która trzyma widza za pysk.

W miarę dobry film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones