PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4628}

Kod milczenia

Code of Silence
6,6 1 327
ocen
6,6 10 1 1327
Kod milczenia
powrót do forum filmu Kod milczenia

Przecietny.

ocenił(a) film na 5

Lubię filmy z Chuckiem i to bardzo, ale ten jest jednym z tych bardzo przeciętnych - mało akcji, przez co wieje nudą. Klimatem, czy muzyką film też raczej nie zabijał. Norris w sumie wymiata nieźle, ale sceny w których coś pokazuje są dość ubogie w porównaniu do innych filmów, szkoda, że bardziej nie rozwinięto jego postaci. Końcówka trochę rekompensuje, ale mimo wszystko są lepsze produkcje spod znaku Norrisa. Oceniam na naciągane 6/10. Film nieco podobno do "Nico" i "Pole rażenia", nawet obsada podobna.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Wydaje mi się ze ten film ma właśnie świetny klimat i muzykę .Natomiast zgadzam się z tobą że mogło by być wiencej akcji .Ale w sumie film jest
w stylu kina akcji lat 70 ,wiec czego oczekiwać .

ocenił(a) film na 5
bradock

Klimat był w miarę, taki wczesnych lat 80, ale muzyka niestety słaba trochę...taka monotonna, żaden fragment w ucho nie wpadł. Ale filmik ogólnie OK, obejrzy się na pewno jeszcze, chociaż np. taki "Mściciel z Hong Kongu" o wiele lepszy. Wersja Stopklatka TV "Zmowy milczenia" do bani - cenzura tłumaczenia i czyta bardzo mierny Andrzej Gajda...wersja filmu powstała dla N tak w ogóle. Znasz inne wersje?

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Kiedyś pamiętam że była dobra wersja dla TVN -u ,pierwszy raz ten film właśnie oglądałem w 1998 roku ale lektora nie pamietam .Natomiast powineś poszukać na VHS -tam pewnie było by dobre tłumaczenie -jednak filmy wydawane orginalnie na VHS miały spoko tłumaczenie ,wiadamo wczesne lata 90 to były filmy mega mocno tłumaczone nie ugrzeczniane .Na Allegro byś dostał pewnie za przyzwoitą cene .

ocenił(a) film na 5
bradock

No, wydało go ITI, ale na Allegro też kasety chodzą po chorych cenach, ale rozejrzę się tu i tak. Leciał jeszcze chyba na Nfilm i MGM, tak?

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Tak ,a w 2000 roku w Styczniu na Polsacie

ocenił(a) film na 7
bradock

Bradock , znalazłem właśnie notkę z archiwum tv ze stycznia 2000 i tam jest napisane że Zmowa milczenia leciała na TVP 2, ale nie wiem czy chodzi o ten film z Chuckiem, bo nie podali z którego roku.

ocenił(a) film na 8
snake_plissken84

Ok ,dzięki rozumiem .

ocenił(a) film na 7
bradock

To w sumie miało być pytanie. Ty zapewne będziesz wiedział coś więcej na ten temat. Może na Polsacie leciał pod tytułem "Kod milczenia"?

ocenił(a) film na 8
snake_plissken84

W telewizji zawsze leciał pod nazwą ,,Zmowa Milczenia ,, na kasetach VHS był pod tytułem ,,Kod Milczenia ,,

ocenił(a) film na 7
bradock

W 2002 był na TV 4 pod nazwą "Kod milczenia" .

ocenił(a) film na 8
snake_plissken84

Na prawdę ?

ocenił(a) film na 7
bradock

Nie śmieszny ten sarkazm ;)

ocenił(a) film na 8
snake_plissken84

To nie jest sarkazm . ,,Kod Milczenia ,, leciał również na TVP1 w 1994 roku w kinie nocnym po 24 :00

ocenił(a) film na 7
bradock

Wybacz. Trochę źle to odebrałem. Za mało sypiam ostatnio i to pewno dlatego. Ale mniejsza z tym. Masz racje z tym 1994, też to info wyczaiłem i jeszcze w 1995 również na TVP 1 był.

ocenił(a) film na 8
snake_plissken84

W 1995 też na TVP1 ? To ani nie widziałem ,dzięki za te info .A pamiętasz może jakie inne filmy Chucka leciały w Polskiej Telewizji ,głównie na początku lat 90

ocenił(a) film na 7
bradock

Nie ma sprawy. W 1996 leciał Zaginiony w akcji na TVP 1, Porządni faceci ubierają się na czarno również w 1996 na Polsacie, w 1993 Oko za oko na Polsacie, Utajona furia w 1997 na Polsacie. Jak uzbieram więcej info to dopiszę :)

ocenił(a) film na 8
snake_plissken84

Ok ,dzięki .Rozumiem

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A twoim zdaniem ,,Kod Milczenia ,, jest w stylu kina akcji lat 70 czy bardziej lat 80 ? Jaki klimat się wylewa z filmu ?

ocenił(a) film na 5
bradock

Raczej lat 80, taki dopiero raczkujący, esencja później była przy "Kraj pod ostrzałem", czy "Delta Force".

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

,,Kod Milczenia ,, to film który cieszy się dużą sympatią u tzw antyfanów Chucka Norrisa bo ma : Przyzwoitą fabułę ,dobrą reżyserię ,zdjecia ,muzyka ,klimat no i całkiem dobre sceny akcji np Akcja w Metrze ,Bójka w Barze ,Pościg Samochodowy czy Finałowa strzelanina w Porcie .No i dobra gra aktorska Chucka .Film wytrzymał próbę czasu .

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A co według ciebie jest lepsze : ,,Kod Milczenia ,, czy ,,Zabójca ,, ? ,,Zabójca ,, z 1991 ma fajny w sobie taki VHS -owski klimat ,charakterystyczny dla produkcji z tamtego okresu np ,,Niezawodna Obrona ,, czy ,,Ostry Poker w Małym Tokio ,,

ocenił(a) film na 5
bradock

"Zabójca" właśnie dzięki klimatowi góruje, chociaż też miał takie przestoje jak i "Kod milczenia". Oba filmy na podobnym poziomie, a jedyny film, gdzie brak akcji idzie na plus to "Bohater i Strach" - tam jest budowanie napięcia itd. i lekkie dłużyzny nie przeszkadzają, a w "Kodzie milczenia", czy "Zabójcy" już owszem.

P.S - Hitmana mam na VHS jako "Zawodowy morderca", a na TVP był jako "Płatny zabójca".

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

W sumie ,,Kod Milczenia ,, to takie połączenie rasowego kina akcji z thillerem policyjnym ,wiec akcji nie musi być za nadto .A bedziesz jeszcze oglądał inne filmy z Chuckiem np ,,Oko za Oko ,, ? Tu masz ten film z lektorem : http://www.youtube.com/watch?v=wF5AwJWqo4w

ocenił(a) film na 5
bradock

No, obejrzę, ale nie teraz. Są jakieś wersję VHS/TV tego?

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Na razie nie wiem ale jak znajdę to dam ci znać .

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Witam .Mam pytanie ? Znalazłem na gryzoniu ,,Zaginiony w akcji ,, z Mirosławem Uttą i teraz mam pytanie ? Czy Utta to tłumaczył na VHS -sie czy do Telewizji np TVP1 ,Polsat ,TVN itp

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A czemu tak się uparłeś oglądać tylko wersje VHS/TV ? Jaka jest różnica w oglądaniu filmu w Telewizji a na Kompie z filmu z Torrentów albo Ch.o.m.i.k.u.j ? W głosie ? W kopi filmu ? W sumie ja lubię też oglądać filmy w Telewizji ,fajny jest wtedy klimat ale znowu te reklamy ......... Albo zbyt póżna pora emisji itp

ocenił(a) film na 5
bradock

Oglądanie na kompie jest kompletnie bez klimatu...pamiętam czasy wypożyczalni i VHS, gdzie niesamowitym udogodnieniem była możliwość nagrania filmu z TV, albo wypożyczenie go na kasecie. Tego się trzymam - nagrywam i dokupuje nowe, ściągnąć może każdy...

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Ok ,rozumiem .A tak z ciekawości to który jesteś rocznik ? Ja 83 .

ocenił(a) film na 5
bradock

Ja 96 :D

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

Aha ,to jeszcze łyknołeś ten powiew wspaniałej ery VHS : D Duży szacunek dla ciebie kolego ,sam mam kuzyna który jest rocznik 97 i gimbus w hu*j ,a jego brat rocznik 89 ,też bardziej w stronę idzie nowych filmów .Co prawda ,zna Arniego ,Sylwka ,Bruce ,Van Damma ,Chucka ,Stevena itp ale bardziej woli te nowsze filmy typu ,,Die Hard 4,5 ,Niezniszczalni ,Szybcy i Wściekli niż klasykę typu ,,Terminator ,, czy ,,Rambo : Pierwsza krew ,, Ale ostatnio oglądał na TVN ,,Krwawy Sport ,, i mówił mi że mu się podobało ,-Czały czas akcja xD

ocenił(a) film na 5
bradock

Znam "mózgów" z mojego rocznika, który nie wiedzą kto to Bronson, Seagal, czy Lundgren, a mają takie pojęcie, że np. Norris grał Rambo... A Die Hard 4 i 5 jest super i w ogóle, a nie znają wcześniejszych, bo "zabytki, starocie i słaba grafika". O Rocky'm nikt nie słyszał, Cobrze też nie, a Rambo z nazwy tylko, a "Niezniszczalni" to jedyny film Slay'a, o którym ktokolwiek słyszał. Czasem się wstydzę rasy, do której sam należę...

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A nie wiem czy wiesz ze ja też ma konto na Forum ERA VHS ,założonego przez użytkownika Gieferga .To ja rozruszałem temat założony o Chucku przez ciebie xD .

ocenił(a) film na 5
bradock

OK. To miło. Jedno chociaż forum o tej tematyce ruszyło.

ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

A mam takie pytanie ? Często wracasz do filmów Chucka lub innych przebojów ERY VHS ? Ja dość często ,jak leci w telewizji to oglądam .Wczoraj leciało na TV4 ,,Lwie Serce ,, to oglądałem .Dawno tego filmu nie widziałem ,może tak 4-5 lat temu .Ale za Seans był wczoraj Cudny .Do tych filmów świetnych filmów chyba za często nie ma co wracać ,bo potem jak się obejrzy po dłuższej przerwie jest Extra !!!

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

Dość dobry film, ale niespecjalnie mnie zaskoczył. Mimo wszystko obejrzałem do końca. Przyzwoite kino akcji z Norrisem. Szkoda tylko, że jego postać mało rozbudowana. Parę momentów powielonych z wielu innych filmów, np. policja przyjeżdża na koniec, a przez cały film jeden Chuck Norris walczy z całą mafią. Dość stereotypowe kino.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones