PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30670}

Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga

Naked Gun 33 1/3: The Final Insult
7,1 74 178
ocen
7,1 10 1 74178
6,4 9
ocen krytyków
Naga broń 33 1 3: Ostateczna zniewaga
powrót do forum filmu Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga

Zauważyliście, że podczas emisji filmu w telewizji, wycięto na początku scenę z papieżem? Jeszcze przed śmiercią Jana Pawała II ta scena tam była. I czemu to dowodzi...

ocenił(a) film na 1
Mr__Unknown

To dowodzi jedynie że z pewnych osób najzwyczajniej w świecie nie wypada się nabijać !!

ocenił(a) film na 10
Stachu_c

Ale cóż w tym było zdrożnego? Po prostu biegł, a za nim orszak kanoników. Gdyby chociaż rzeczywiście było tu coś niewłaściwego. Drętwe kino...

ocenił(a) film na 10
akira894

OK! Sprzeciwiałbym się scence Z Hot Shots:

"Na ring wchodzi sławny papież!" - gdzie jakby nawiązuje że papiestwo propaguje boks i inne bijatyki za forsę. Ale jakoś tej sceny nie usunęli po jego śmierci.

Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
Stachu_c

To jest fakt. Scena z nagiej broni nie była obraźliwa ale z Hot Shots no nie wiem.Moze chodziło o to że miała to być tak spektakularna walka że nawet sam papież został na nią zaproszony.A skończyła się po jednym chybionym ciosie.Natomiast wkurzyła mnie scena w filmie Odyseja Komiczna 2001 tam trochę przesadzili.

ocenił(a) film na 1

Kurcze
ludzie co jest z wami ?? chodzi poprostu o to iż samo w sobie jest obraźliwe że postać Papieża wogóle pojawia się w takim filmie.

Stachu_c

Co tu takiego obraźliwego?

ocenił(a) film na 10
Stachu_c

A co w tym obrazliwego? ze biegł po schodach.Nie zachowujmy sie jak mochery....

ocenił(a) film na 8
Stachu_c

Jak można tak znakomitej komedii dać 1?
Z powodu tej jednej sceny?

hmm.. o jaką scene z odyseji kosmicznej chodzi?

ocenił(a) film na 9

Masz rację. Przedstawienie papieża jako fana hip-hopu to był ostry pojazd po jego inteligencji xD

użytkownik usunięty
Stachu_c

Są poprostu rzeczy z których nie można się nabijać bo mogą urazić uczucia innych.
Pozdro

W "Zakonnicy w przebraniu" też była końcowa scena, jak zakonnice dają swój popisowy koncert przed papieżem... I co? może tą scenę też trzeba przerobić albo wyrzucić?
Najciekawsze z tego wszystkiego jest to, ze JP2 mial poczucie humoru i na pewno jego samego takie scenki nie raziły.

ocenił(a) film na 10
SammyC

Oj, dajcie spokój. Katolicy się znaleźli... Jak tacy jesteście to zapieprzajcie do kościoła, a nie wyrażacie opinie, że jesteście zbulwersowani tym, że Papieź pojawił się w filmie.

Pajace:D. Trochę tolerancji i zdrowego poczucia humoru!!!!!

ocenił(a) film na 9
basia1003

Masz rację Basia oni by z takiego Żywotu Briana zostawili tylko
napisy i to nie wiem czy wszystkie.Inna sprawa że ten film nigdy
w TV-katolicka nie puszczą.
Co do tej wyciętej sceny...ponoć w tym kraju już nie ma cenzury
ponoć...

basia1003

Wow, jaki "głos rozsądku". Jakoś rozmowa toczyła się na poziomie i bez wulgaryzmów, dopóki swoich 3 groszy nie dorzuciła "nowoczesna" i "tolerancyjna" basia1003. I czego to dowodzi?

ocenił(a) film na 10
Germi

Że mam zdrowe podejście do życia! :D

Stachu_c

ale to głupota że wycieli Matka Teresa z Kalkuty też nie żyje a była parodia jej

Stachu_c

Zwłaszcza z patrona pedofilów

ocenił(a) film na 8
Stachu_c

Po 16 latach się nie nabijamy z "najważniejszego w świecie".
We Wszechświecie i pod niebios bramą.

ocenił(a) film na 9
Mr__Unknown

Ja oglądałem go w TV kilka razy i ta scena zawsze była. No fakt, w odysei komicznej to było straszne przegięcie. Tutaj chodziło o to że nagle w jednym miejscu zjawili się najważniejsi ludzie (np Prezydent) a Frank musi ich chronić. Więc dla mnie tam nie było nic obraźliwego.

użytkownik usunięty
Mr__Unknown

Scena z "Nagiej Broni" wcale nie była obraźliwa, tak samo w "Hot Shots", natomiast z "Odysei Kosmicznej 2001" była niesmaczna i nieśmieszna.

użytkownik usunięty

z '' Odysei KoMicznej 2001" - jeżeli już. Klasyka sf do tego nie mieszajmy :D

ocenił(a) film na 8
Mr__Unknown

nie wycięli tej sceny, po prostu w tym momencie schyliłeś się po cole i nie zauważyłeś.

KingBradley

Ależ owszem, wycięli. Właśnie przed chwilą widziałem na TVN całą tą akcję przed napisami i papieża faktycznie nie ma.

ocenił(a) film na 10
Mr__Unknown

Jak tak pomyśleć - to "Nagą broń 33 i 1/3" puszczono w TV w gorącym wakacyjnym okresie - bitwa o krzyż i różne inne takie. Może wycięto ją, by ludzie nie szukali kolejnego pretekstu do zgromadzeń - tym razem pod siedzibami TVN<lol>, za to że pokazuję papieża uciekającego przed terrorystą i rozwścieczonymi i pracownikami poczty...
Dla mnie ta scena jest przezabawna i protestuję, przeciwko usuwaniu papieża z tego filmu. Zauważmy że później w filmie widzieliśmy akta zabójstwa Kennediego - raczej nie wydaje mi sie by ktoś z tego powodu protestował z tego powodu.

A czy wycięto też scenę musicalu o Matce Teresie rozrzucającej jedzenie - w czasie wręczenia Oscarów? - bo nie oglądalem akurat w wakacje jak było w TV.
Idąc jednak tokiem myślenia usuwania z filmu nieżyjących osób - czy to znaczy, że z "O dwóch takich co ukradli księżyc" zostaną usunięte sceny ze ś.p. panem prezydentem???
Ja w każdym razie jestem przeciwny usuwaniu scen z papieżem. Wg mnie jest to miłe, że taka postać przemyka w ujęciu. No i przypomina, kto był papieżem w okresie kiedy powstał film:)

ocenił(a) film na 7
Michal1982

No macie ludzie problem ... szczególnie basia1003.
Wielka tolerancyjna się znalazła.
Mnie tam żadna scena w żadnym z tych filmów nie obraża jako katoliczkę.
Bardziej mnie irytuje np. Doda i jej prymitywizm.

ocenił(a) film na 10
Mr__Unknown

Nie zauważyłeś, że Polska to kraj wyznaniowy :/

Metal_Gear

Wierzący w katolicką sektę i ich przedstawiciela

Mr__Unknown

Dla tych co chcą wycinać scenę z papierzem z Nagiej Broni :co byście wycieli z filmu Żywot Briana od Monthy Pythonów-a rozumiem,wszystko.Tak,Polska to kraj wyznaniowy.Ta dyskusja o tym świadczy.Samo domniemanie że coś kogoś obraża to jeszcze nie powód żeby ocenzurować to czy tamto.

papszmir78

Ale jesteście nudni z tym jechaniem na polski katolicyzm, który wiecznie mylicie z jakimś fanatyzmem religijnym (czego dowodem oklepane pogardliwe określenia naszej ojczyzny jako "kraj wyznaniowy" tudzież "katoland").
Papszmir, zacny człeku, nie wiem na jakiej zasadzie stwierdzasz, że ta dyskusja świadczy, że Polska to kraj wyznaniowy? Akurat prawie wszyscy uczestnicy tej dyskusji jednogłośnie uznali, że wycięcie z "Nagiej broni" sceny z papieżem to czyn zły i bezsensowny, dowodzący co najwyżej czyjejś chorej nadgorliwości. Więc skoro wszyscyśmy potępili cenzurowanie tego filmu, to gdzie tu widzisz jakieś argumenty na to, że Polska to kraj wyznaniowy? Przeczytałeś w ogóle tę dyskusję? Tak z ciekawości pytam.

al_jarid

Gdzie masz takie kwiatki człeku że religia katolicka jest wykładana w szkołach publicznych(czytaj państwowych) albo ślub kościelny jest równy cywilnemu(czytaj państwowemu) już o nieopodatkowaniu księży nie wspomnę.Podaj jeden kraj(słownie jeden).

ocenił(a) film na 5
Mr__Unknown

TO WSZYSTKO PRZEZ KATOLIKÓW!!!...
...
... uhm, oczywiście. Sam jestem katolikiem, a jednak uwielbiam takie filmy jak Żywot Bryana (Graala jeszcze nie widziałem), a scena z papieżem w Nagiej Broni mnie nieodmiennie rozbraja i nie widzę w niej nic zdrożnego. I znam całe mnóstwo takich ludzi.

Co po niektórzy mają jakieś problemy ze sobą. Ogarnijcie się!

ocenił(a) film na 8
sosniak

Podobnie - jestem katoliczką, ale na złość krążącym legendom o naszym zacofaniu od czasów Kopernika - oglądam wszystkie tzw. bulwersujące kawałki. Ostatnio przegryzłam 'Rodzinę Borgiów' z Ironsem. Przeżyłam i zamierzam oglądać dalej. 'Grzybów marynowanych dla panien wiekowych', jak śpiewa Żywiołak, nie popieram.

ocenił(a) film na 8
Mr__Unknown

Tym razem pokazali tą scene.

atagerka

Bo tym razem film leciał na Polsacie.
Wersję ocenzurowaną natomiast puszczają na TVN.

ocenił(a) film na 9
Mr__Unknown

ogladalem dzisiaj na polsacie i scena z papiezem była;)

ocenił(a) film na 8
arthas74

ano była :D
poza tym... Dzieci w wózkach spadające ze schodów i latające na wszystkie strony podczas strzelaniny są OK, ale papież biegnący po schodach już jest be?
ludzie, leczcie się

ocenił(a) film na 9
KageNyan

Przecież sceny z dziećmi nie były przekroczeniem dobrego smaku , sceny z spadającymi wózkami była parodią (jeśli się mylę to mnie poprawcie) Citizena Kane'a. Trochę więcej luzu...

Tortuga033

Scena na schodach to parodia sceny z "Nietykalnych"(1987) a wózek(ki)to "Pancernik Potiomkin"(1925) aczkolwiek też poprawcie mnie jeśli się mylę.

ocenił(a) film na 7
Mr__Unknown

Zwracam się do wszystkich ; )
Ma ktoś dojścia do tej sceny ( na yt, czy gdzieś ) ? Jeśli tak, proszę o linka, chciałabym zobaczyć.

Pozdro

ocenił(a) film na 7
LadyCzikita

Prośba anulowana.
Co do sceny, mnie nie razi. Papież to też człowiek, a nasz miał chyba szczególne poczucie humoru. : )

ocenił(a) film na 10
Mr__Unknown

tak dla informacji, dalej puszczają ocenzurowaną wersje -.-'
bieda

ocenił(a) film na 10
Mr__Unknown

Nie wiem jak jest w telewizji ,ale u mnie na dvd ta scena jest .

ocenił(a) film na 8
Mr__Unknown

W mojej wersji papież był. Ludziska, o co raban, przecież równie dobrze Elżbieta II mogłaby ich podać do sądu za scenę wiadomą, moim zdaniem 'mniej przystojną' od sceny z papieżem - a z tego, co mi wiadomo, nie zrobiła tak, skoro w ogóle oglądamy serię.
Film leci po wszystkich autorytetach - i tak ma być.

ocenił(a) film na 8
Mr__Unknown

Prawie dekadę później i dalej puszczają ocenzurowaną wersję :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones