PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93466}

Nazywali go "Amen"

Così sia
4,9 13
ocen
4,9 10 1 13

Nazywali go "Amen"
powrót do forum filmu Nazywali go "Amen"

Przyjaciel Hamleta

ocenił(a) film na 4

Dario Argento powinien się cieszyć, że nie nadmieniono jego nazwiska w czołówce jako współscenarzysty. Całość jest typowym dla swojej epoki spaghetti westernem pozbawionym trupów, za to pełny głupkowatego humoru.
Główny bohater, Horatio opracowuje razem z bandą wyrzutków z małego miasteczka brawurowy plan napadu na sejf pełen milionów. Przeszkadzać im w tym będą nieokrzesane bandziory, łudząco podobne stylem bycia do braci Daltonów.
"Così sia" miał potencjał. Dostajemy tu bowiem odlotowe postaci, niezłą scenę rabunku, spory budżet... Cóż z tego skoro nic nie trzyma się kupy. W połowie filmu przestałem rozumieć o co chodzi każdej z postaci. Kolejne zwroty akcji są coraz bardziej idiotyczne, a finał to już lekka przesada. Niby fani komediowych spaghetti mogą być usatysfakcjonowani, bo takiej rozpierduchy nie uświadczymy w żadnym filmie duetu Spencer&Hill, ale nadmiar dźwięków ze zwariowanych melodii i scena "gry w koszykówkę" tylko mnie zirytowały.
Sprawdzacie na własną odpowiedzialność. Osobiście odradzam.

ocenił(a) film na 3
Lucky_luke

Masz rację. To chyba miała być komedia a nie "typowy" spaghetti western. Tylko, że gagi rodem z niemych burlesek nie są wcale śmieszne. Podczas "rozpierduchy" w saloonie brakowało tylko, żeby bohaterowie obrzucali się ciastami.

ocenił(a) film na 3
dekiel69

A szkoda, że tego zabrakło, bo to choć trochę by podniosło wartość filmu.

A tak, niestety mizeria 2/10. Pamiętam, że w latach 90-tych upolowałem go na Polonii 1 i nagrałem na kasetę.
Warto go mieć ale tylko jako eksponat w kolekcji maniaka Spaghetti.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones