PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11889}

Za garść dolarów

Per un pugno di dollari
7,8 46 748
ocen
7,8 10 1 46748
7,4 20
ocen krytyków
Za garść dolarów
powrót do forum filmu Za garść dolarów

Od razu się wytłumaczę, że napisałem "lepsze", bo "bardziej mi się podobały" więcej zajmuje :P

Niestety dla mnie, jako pierwszą część z dolarowej serii obejrzałem "Dobry, Zły i Brzydki", która dla mnie była bezsprzecznie najlepsza.
Tak więc nie mogę ocenić pierwszych dwóch na 10. Druga część, "Za kilka dolarów więcej", również bardziej mi przypadła do gustu.

Tak jak pisałem, genialny Clint w roli bezimiennego rewolwerowca, genialne wprost teksty i humor (charakteryzujący całą serię).
Świetny także Gian Maria Volontè jako "Ramón Rojo" (nie przez przypadek został wybrany do drugiej części ;)).

Scena, gdy Clint mówi "get three coffins ready" i cały późniejszy dialog to po prostu mistrzostwo świata :) Za samą tą scenę mogłoby być 8 :P

Genialna muzyka, której słucham do teraz na youtube.
Gorąco polecam całą serię! Polecam także zacząć od TEJ części ;]

pzdr

ocenił(a) film na 8
Kwic

Sorry, ocena : 8.5/10

ocenił(a) film na 8
Kwic

ja daje 8/10, bo niestety był to plagiat filmu Kurosawy, gdyby nie to,pewnie byłoby więcej

ocenił(a) film na 8
psycho_8

Tia, słyszałem, że niby tak było ("Straż Przyboczna" bodaj)

ocenił(a) film na 9
Kwic

Dokładnie, chodzi o Straż Przyboczna - swoja droga znakomity film z fenomenalnym Mifune. Działo Kurosawy widziałem wcześniej i to sprawia, że również nie mogę dać wyższej oceny. Mimo tego, że Za garść dolarów jest westernem znakomitym. Kolejne części są jeszcze lepsze, a Dobry, Zły i Brzydki, to chyba mój ulubiony western wszechczasów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones