PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11889}

Za garść dolarów

Per un pugno di dollari
7,8 46 829
ocen
7,8 10 1 46829
7,4 21
ocen krytyków
Za garść dolarów
powrót do forum filmu Za garść dolarów

Niestety

ocenił(a) film na 5

Jeżeli mam ocenić ten film obiektywnie, to owszem - DOBRY. Wszystkie cechy westernu zachowane - ok. Jeżeli zaś subiektywnie, to niestety NUDY. Dłużył mi się. Za to muzyka COŚ WSPANIAŁEGO

ocenił(a) film na 7
Messalina

Masz troszeczkę racji ale filmik i tak dobry ode mnie 7.5/10 również za budżet ($200 000),a tak z ciekawości ile tak w 100% był warty dolar w tamtych czasach bo różne już słyszałem zdania na ten temat?

ocenił(a) film na 5
DemiaN

:) he, nie wiem, nigdy nie sprawdzałam.

ocenił(a) film na 10
DemiaN

Może Ci to trochę przybliży obraz, postarałem się nie kierować tym, czego możemy się nauczyć z różnych westernów, tylko suchymi historycznymi faktami.
Na pewno spore znaczenie miało z jakiego kruszcu/stopu ten dolar był wykonany.

W 1850 roku uncja złota kosztowała ok. 19-20$, tak to się utrzymywało do 1933 roku, potem zaczęło się łupienie obywateli inflacją na masową skalę. Niedawno złoto dochodziło do prawie 1700$ za uncję, ale teraz sporo spadło.

Na 100% jednak w 1900 roku na północno-wschodnim wybrzeżu piwo lane niecałe 0.5l (pinta lub 16oz) kosztowało 2-3 centy, a po zniesieniu prohibicji i ustatkowaniu się sytuacji w latach 30' kosztowało max 5 centów. Myślę, że na Florydzie czy zachodnim wybrzeżu nie różniło się to za bardzo, na pewno można sprawdzić gdzieś.

ocenił(a) film na 8
Messalina

Serio? Ten film był tak wypakowany akcją i ciętymi gadkami, że nie dałoby się chyba wcisnąć ich więcej zamieniając go w sieczkę.

ocenił(a) film na 9
Messalina

Najlepsza opera też jest nudna dla kogoś kto nie lubi opery.

ocenił(a) film na 5
vicovaro25

Ja lubię każdy gatunek filmowy, lubię po prostu dobry film, niezależnie od tego czy to komedia, horror, sf czy erotyk.

ocenił(a) film na 7
Messalina

nom. najgorszy z trylogii, ale u mnie ma 7, a mógłbym rozważyć 6.

ocenił(a) film na 10
Messalina

Głupstwo! Jakie nudy. Toć to wyborny western z klimatem. OK, z całej Dolarowej Trylogii jest najsłabszy, ale tylko dlatego, że kolejne dwa są mistrzowskie. Ja oceniam ten na 8/10 spokojnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones