PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6207}

Droga do Nashville

Honkytonk Man
7,0 1 675
ocen
7,0 10 1 1675
Droga do Nashville
powrót do forum filmu Droga do Nashville

Rewelacja!

ocenił(a) film na 9

W mojej opinii, najlepszy film z udziałem Eastwooda w roli głównej. Sam jako fan muzyki country oglądałem z przyjemnością i zapartym tchem. Świetna fabuła, ogółem historia Reda Stovalla bardzo przypomina mi (poddaną lekkiej edycji) historię legendarnego muzyka country i jednej z najbardziej wyrazistej ikony Honky Tonk - Hanka Williamsa, który również miał problemy z alkoholem, bardzo przeżył rozstanie z Panią swego serca i również, podczas nagrywania utworów musiał robić dłuższe przerwy przez nasilające się bóle. Szybko dało się to zauważyć. Mam wrażenie, że tworząc ten film, mocno opierali się na postaci Hanka Williamsa.

sirpazuzu

Myślę, że postać Reda w większej mierze oparta została na historii Jimmiego Rodgersa, którego twórczość przypadała m.in. na lata wielkiego kryzysu, w których rozgrywa się akcja filmu. Krótką karierę Rodgersa w 1933 roku ukróciła właśnie gruźlica. Znana jest także historia o jego agonalnych sesjach w studiu nagrań.

ocenił(a) film na 9
SzachLechistanu

Też, z tego co dodatkowo wyczytałem w biografii Clinta Eastwooda. Zarówno Hank Williams i Jimmie Rodgers byli takim "schematem", z którego stworzono postać Reda Stovalla.
Film generalnie okazał się finansową klapą. Sporo krytyków wyraziło zdanie, że Clint był za stary na odtworzenie roli młodych muzyków country/honky tonk i jedyne podobieństwo do Hanka było w jego ostatnich dniach, gdzie faktycznie wyglądał na o wiele starszego, niż na swój wiek.

ocenił(a) film na 9
sirpazuzu

'Film generalnie okazał się finansową klapą.' Jak ileś innych niezłych filmów. Chyba ostatnie kryterium, jakie można brać pod uwagę przy ocenie wartości artystycznej.
Znieczula mnie zapewne ciut to, że nie znam fotek wszystkich sław country, ale jak na mój gust, to chodziło o zajechanego faceta i takiego też Clint zagrał. A że widziałam go również w filmie z 2012, gdzie jest naprawdę stary, to tutaj i tak wychodzi na smarkacza.

sirpazuzu

Pierwszy raz słyszę taki tytuł z Clintem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones